Účinky a dávkovanie

Efektívna liečba prechladnutia, nádchy a zápalu prínosových dutín

Prečo je vhodné začať užívať Sinupret čo najskôr?

Už pri prvých príznakoch vírusovej infekcie je vhodné začať užívať Sinupret. Sinupret podporuje zvýšenú tvorbu čerstvého, tekutého hlienu. Čerstvý hlien so sebou prináša dôležité obranné látky na potlačenie vírusov v mieste ich pôsobenia. Sliznica nosa a prínosových dutín sa zotavuje. Obranný systém a samočistiaca funkcia sliznice sa opäť aktivujú. Sinupret vykoná takpovediac “veľké upratovanie" v nose. Zápalová reakcia odoznie.

Sinupret a použitie ostatných nosových sprejov proti nádche

Pri použití nosových sprejov dochádza k zníženiu opuchu sliznice nosa. Kombinácia nosového spreja s Sinupretom je veľmi vhodná, pretože Sinupret udržuje sekrét tekutý a napomáha prirodzenej obrannej funkcii sliznice. Naviac zabraňuje zápalu sliznice, a tým podporuje účinky nosového spreja.

Sinupret a antibiotika

Sinupret podporuje liečbu antibiotikami pri ochorení dýchacích ciest tým, že rozpustí pevne usadený tuhý hlien v prínosových dutinách i dýchacích cestách a upokojí opuchnutú sliznicu.

Dávkovanie

Dospelí 3x denne 2 tablety alebo 50 kvapiek
Deti školského veku 3x denne 1 tabletu alebo 25 kvapiek
Deti predškolského veku 3x denne 15 kvapiek
Deti v dojčeneckom veku 3x denne 10 kvapiek

Liek na vnútorné použitie. Pred použitím si prečítajte pozorne príbalový leták a v prípade nežiaducich účinkov sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Sinupret - kvapky sa užívajú spravidla neriedené. U detí môžu byť podávané v ovocnej šťave alebo čaji.

Sinupret - tablety sa užívajú celé , nerozhryzené , prípadne s trochou tekutiny.

Kvapky pred užitím zatrepte a kvapkajte v zvislej polohe, hore dnom ! Výťažky z rastlín majú časom sklon k tvorbe zákalu, ktorý nemá vplyv na ich účinnosť